Hlavní stránka

Plánované akce
1.8. - Letní rocková zábava - TampelBand
1. srpna pořádáme letní rockovou zábavu s kapelou TampelBand.
Bude připraveno občerstvení, pivo i něco tvrdšího.

vytvořil:Kenda - 2020-07-15
8.8. - Soutěž Rváčov - Pohár OSH Semily
 
vytvořil:Kenda - 2020-07-27
Události roku 2018
20.10. - Ukončení sezóny
V sobotu 20. října se v naší klubovně konalo ukončení sezóny, při kterém jsme zhlédli sestřih ze soutěží. Po prezentaci naší sezóny následovala večeře v podobě guláše a dále volná zábava, při které jsme oslavili úspěchy v sezóně společně s hosty z okolních sborů.
vytvořil:Kenda - 2018-05-31
29.9. - Soutěž - Víchová n. Jiz.
Zúčastnili jsme se poslední letošní soutěže ve Víchové nad Jizerou. Tato soutěž je jedinečná tím, že si všichni členové týmu kromě strojníka na startovní čáře vylosují, který post poběží.

Nám se ve Víchové poslední dva roky dařilo a oba ročníky jsme vyhráli. Letos jsme tak chtěli dokončit vítězný hattrick.

Los nám celkem přál, "zadek" si vylosoval posty, které obvykle běhá. Jen ve předu jsme se trochu proházeli. Díky rychlému "zadku" a strojníkovi, který nás nešetřil, jsme měli nejrychleji vodu vepředu. Bohužel pravý proud (který normálně běhá rozdělovač) brzy odhodil klubo, to se mu zaplavilo a tak skončil asi 8 metrů před čárou, což způsobilo velký průstřik. Vítězství se nám tak nepodařilo obhájit a s časem 46s jsme obsadili až 7. místo.

Na rychlejším terči jsme však měli čas 23s, který by byl o 5 vteřin rychlejší, než vítězný čas Dolní Sytové.

Museli jsme tak nejméně na rok vrátit putovní pohár, který byl jeden z nejkrásnějších které jsme získali.

vytvořil:Kenda - 2018-10-05
15.9. - Námětové cvičení - Holenice
Konalo se společné námětové cvičení, kterého se již mnoho let účastní SDH Rváčov, SDH Košov a SDH Holenice.
Letos tuto akci pořádali bratři z Holenic. Výjezd byl naplánován na 16:00, kdy se také rozezněli sirény.
Nám ani Košovu se nepodařilo dát dohromady příliš mnoho členů, obě družstva však byla doplněna o zálohy z řad nejmladších - dětí, které chybějící členy zastoupily a s velkým nasazením pomohly natáhnout vedení vody od zdroje až k požáru, kde se také zapojily do hašení.

Vše se vydařilo, došlo jen k jednomu menšímu zranění (boule na hlavě), a tak jsme po uhašení požáru, a úklidu hadic mohli přejít k hašení žízně a hladu.
K jídlu si Holeničtí hostitelé připravili výborný guláš a pivo :)

Tuto akci si tak všichni pěkně užili.
vytvořil:Kenda - 2018-09-22
8.9. - Soutěž - Škodějov
Zúčastnili jsme se posledního kola Poháru OSH Semily 2018 ve Škodějově.
Místní sbor zde slavil výročí 115 let od založení. Při této příležitosti slavnostně otevřeli zrekonstruovanou zbrojnici.
Vzhledem k tomu, že se letos zároveň konal jubilejní 40. ročník Škodějovského poháru uspořádali zde ještě menší hasičskou soutěž ve stejném stylu jako byl první ročník. Tedy se sériovým strojem PS12, se 4mi krátkými savicemi, vřetenovým rozdělovačem, rozkulováním hadic a místo terčů se mířilo na plechovky.
Náš tým se zúčastnil i této soutěže a i když jsme podobnou soutěž nikdy dřív neběželi ani na ní netrénovali, povedlo se se nám obsadil parádní 3. místo se ztrátou 2 vteřiny na první Škodějov.

Následovala pohárová soutěž, ve které se v obou kategoriích (mužů i žen) bojovalo o konečné umístění na stupních vítězů.
V kategorii mužů se do bojů o medailová umístění zapojilo hned 5 týmů. Před touto soutěží vedl Bozkov s 89 body, o druhé místo jsme se dělili my a Roprachtice s 81 body, 4. byl Škodějov(74) a 5. Libštát(70).
V kategorii žen se pak čekal zejména souboj o první místo mezi Bozkovem s 62 body a Veselou s 58 body. O 3. místo se pak měli utkat Želechy(49) s Tuhaní(46).

Soutěže se zúčastnilo pro tento ročník rekordní množství týmů - 22 mužských a 10 ženských. My jsme šli na řadu jako 12. z mužů - tedy v půlce startovního pole.
Hned ze začátku zaběhl parádní čas 20,96 Libštát, který se tak na dlouho ujal vedení v soutěži. Ještě před námi pak šli na start Roprachtice, jejichž výsledek nás vzhledem ke stejnému počtu bodů velmi zajímal, a předvedli také celkem solidní výkon s časem 22,70.
Před naším útokem jsme tak věděli, že nesmíme udělat chybu, jinak se propadnem v celkovém pořadí poháru na 4. místo. I přes velkou nervozitu se nám útok povedlo celkem dobře rozeběhnout. Menší problém měl jen pravý proudař, kterému se začalo rozpadat smotané klubo hadice v ruce. Vše se však povedlo vyřešit bez většího zdržení a ve chvíli kdy došla voda k proudům, byli už oba proudaři téměř na místech.
Ve stejnou chvíli, kdy se rozsvítilo světlo na pravém terči, se nám vyvlékla hadice z koncovky a pořádně pokropila spoustu přihlížejících diváků. Měli jsme tak obrovské štěstí - stačilo aby jeden z proudařů mířil jen o trochu déle a útok by jsme nedokončili. Takto se nám čas zastavil na hodnotě 20,45 (20,03 LP) a vystřídali jsme tak Libštát v čele závodu.
V tu chvíli už jsme tušili, že máme 2. místo v poháru téměř jisté. Ještě jsme čekali na výsledek Bozkova, který by však musel udělat velikou chybu, aby se propadl za nás. To se nestalo a Bozkov se velice povedeným útokem (20,80) zařadil na 2. místo v této soutěži.
Na konci startovního pole startovalo ještě několik velmi kvalitních týmů, například z Podkozákovské Ligy, u kterých jsme čekali, že nás některý z nich sesadí z prvního místa na této soutěži. Nejblíže k tomu měli Jeřmanice, které sestřelili rychlejší terč v čase 19,57, na druhém však měli průstřik a čas 21,17, se kterým obsadili až 4. místo.
Náš čas tak zůstal vítězný a podařilo se nám tak ještě vylepšit 2. místo z předchozího roku.

V celkovém pořadí Poháru OSH Semily 2018 jsme nasbírali 96 bodů z 8mi soutěží (9. soutěž v Nouzově se anulovala) a obsadili 2. místo za Bozkovem(103 bodů) a před 3. Roprachticemi(90).

V kategorii žen pak vyhrála Veselá, která tak v celkovém pořadí předskočila Bozkov a vyhrála Okresní Pohár, 3. místo pak uhájily Želechy před Tuhaní.

I když se nám nepodařilo obhájit vítězství, považujeme 2. místo za parádní výsledek, který se musel zapít (letos bez ostudy :D ).
vytvořil:Kenda - 2018-09-11
1.9. - Soutěž - Roprachtice
Zúčastnili jsme se předposledního kola okresního poháru, které se konalo v Roprachticích.

Povedlo se nám zde předvést velmi povedený útok, s parádně načasovanou vodou z proudnic.
Pravý terč byl nastříkaný v čase 24,17, což byl 2. nejrychlejší sestřik terče na 3B v historii poháru. Na levém byl menší průstřik, ale i tak z toho byl velmi solidní čas 27,51. Soutěž se však vydařila i dalším týmům a tak jsme nakonec obsadili až 3. místo se ztrátou 2 setiny na druhý Libštát a 22 setin na první Roprachtice.

Roprachtice nás tak dohnali v průběžném pořadí okresního poháru a dělíme se s nimi o 2. místo s 81 body. První místo dále drží Bozkov s 89 body, na 4. místě pak je Škodějov "A" se 74 body a 5. je Libštát se 70 body.
Vše se tak rozhodne až v posledním kole ve Škodějově.
vytvořil:Kenda - 2018-09-07
18.8. - Noční soutěž - Nedaříž
Zúčastnili jsme se noční soutěže v Nedaříži. Stejně jako v předchozím roce jsme měli problém s nedostatkem lidí. Ten jsme letos vyřešili vzájemnou výpomocí s bratry z Košova, kteří se této soutěže zúčastnili prvně.
V předchozím roce se nám zde útoky příliš nevydařili, ale k velkému překvapeni jsme cestou domů zjistili, že náš výkon stačil na bronzovou příčku v neupravených strojích.
Letos jsme se opět účastnili obou kategorií (upravených i neupravených strojů. A soutěž jsme si přijeli hlavně užít, bez větších ambicí na úspěch.

Na kategorii upravených strojů nám bratři z Bukoviny zapůjčili úzké hadice, se kterými jsme zaběhli celkem pěkný čas 18,70 (18,69 PP) a k velkému překvapení jsme tuto kategorii vyhráli.

S neupravenou mašinou se nám již tolik nedařilo, a s chybou na koši jsme skončili až 8.
V této kategorii se naopak velmi dařilo Košovu, který zde obsadil parádní 2. místo.

Za náš úspěch patří velké díky bratrům z Bukoviny a Košova.
vytvořil:Kenda - 2018-08-28
18.8. - Soutěž - Nouzov
Zúčastnili jsme se 7. kola okresního poháru v Nouzove.
Tuto soutěž silně poznamenaly problémy s terči, kterými nastříkaná voda protékala zadem ven a zejména u týmů, které startoval ke konci startovního pole to způsobilo velkou ztrátu na nástřiku.

Skončili jsme zde až 8. s děsivým časem přes 40 vteřin.

Výsledek této soutěže se vzhledem k nefunkčnosti terčů nebude započítávat do tabulky okresního poháru.
vytvořil:Kenda - 2018-08-26
11.8. - Soutěž - Košťálov
Zúčastnili jsme se 6. kola okresního poháru v Košťálově, kde je zřejmě nejlepší zázemí pro konání soutěží z celého seriálu.
Vloni se nám zde podařilo předvést parádní výkon a vyhrát. Letos jsme si sem hlavně přijeli spravit chuť po nepodařeném předchozím kole, kdy jsme v Želechách skončili až 12., a také jsme se chtěli pokusit zopakovat parádní výkon z minulého ročníku.

Soutěž se rozjížděla pomalu, a dlouho nepadl čas pod 30s. To se jako prvnímu týmu povedlo Želechám, když předvedli skvělý výkon 23,48, následně se v necelé vteřině za Želechami srovnaly další 4 týmy (Košťálov - 23,86, Roprachtice - 24,04, Bozkov A - 24,09 a Libštát 24,34).
Když jsme šli na řadu věděli jsme, že na stupně vítězů budem potřebovat čas pod 24 vteřin a na vítězství alespoň 23,47. Vše skvěle klaplo, a díky velmi rychlým a vyrovnaným nástřikům na obou terčích se nám podařilo zaběhnout náš nový rekord - 21,18 a s ním také vyhrát tuto soutěž.

Košťálov se tak stal první soutěží okresního Poháru, kterou se nám podařilo vyhrát 2x a letos to navíc bylo s 2. nejrychlejším časem na nástřikové terče v historii Poháru OSH Semily.
vytvořil:Kenda - 2018-08-14
4.8. - Zábava .- Tampelband
V sobotu 4. srpna jsme již po několikáté pořádali letní rockovou zábavu s kapelou TampelBand.
V předchozím roce jsme nepočítali s tak hojnou účastí a došlo nám několik druhů pití a jídla. Proto jsme se letos lépe zásobili a rozšířili jsme také sortiment občerstvení a alkoholu.
Celý týden před zábavou panovala tropická vedra, i díky tomu dorazilo rekordní množství hostů uhasit žízeň a pobavit se.

Moc děkujeme kapele i všem kteří dorazili, že pomohli vytvořit tak úžasnou atmosféru, díky které si všichni mohli užít tuto vydařenou akci.

vytvořil:Kenda - 2018-08-07
4.8. - Soutěž - Želechy
Zúčastnili jsme se 5. kola okresního poháru, které se konalo v Želechách.
Stejně jako vloni jsme po této soutěži pořádali zábavu a tak jsme běželi hned jako první z mužů.
Na rozdíl od předchozího roku, kdy jsem vyhráli, se nám letos nedařilo. Útok byl sice skvěle rozeběhnutý, proudaři již byli na čáře, ale tlakem se zvlnili hadice, které tak stáhli rozdělovač a pravý proud asi o 3 metry zpět, a to také způsobilo velký průstřik, a s časem přes 38 vteřin jsme skončili až na 12. místě.

V poháru jsme tak klesli na 4. místo, o které se dělíme s Bozkovem B, a na 2. místo, o které se dělí Škodějov a Roprachtice ztrácíme 1 bod. V čele je Bozkov A s velkým náskokem.
vytvořil:Kenda - 2018-08-07
21.7. - Soutěž - Žďár u Kumburku
Zúčastnili jsme se netradiční soutěže na Žďáru u Kumburku.
Soutěží zde čtyřčlenné týmy v netradiční štafetě. Všichni členové týmu musí nejprve proběhnout čtyřmi pneumatikami, následně musí spojit vedení složené z jedné hadice B, rozdělovače, dvou hadic C a dvou proudnic, po spojení dají znamení strojníkovi, který je společný pro všechny týmy, a ten do vedení vpustí vodu. Cílem zjednodušeného útoku je proudem vody odstrčit dva prázdné barely za vymezenou čáru. Následně po shromáždění všech členů na startovní čáře další disciplíny musí jeden, nebo více členů týmu omotat hadici kolem kůlu, dále dva členové nesou třetího na nosítkách na další stanoviště, přičemž čtvrtý člen drží láhev vody (kapačku). Po doběhnutí na předposlední stanoviště musí "raněný" člen na nosítku vypít trychtířem panáka medoviny. Poté dva členové nasednou na kolečko, a zbylí dva je dovezou do cíle, kde musí jeden člen týmu vypít 0,3l piva a další 0,3l mléka.

Této soutěže jsme se zúčastnili již po třetí a oba předchozí ročníky jsme vyhráli. Letos jsme tak měli jasný cíl a to znovu obhájit vítězství.

Po prvním kole jsme s časem 1:30,50 vedli o vteřinu před druhým Košovem.
Ve druhém kole nás o 20 setin předběhla Hlásná Lhota, takže jsme měli velkou motivaci se zlepšit.
Díky zlepšení taktiky a vyvarování se některých chyb se nám podařilo výrazně vylepšit náš čas z prvního kola a to téměř o 20 vteřin, díky tomu jsme celkem s přehledem po třetí obhájili vítězství na této soutěži.
vytvořil:Kenda - 2018-07-30
21.7. - Soutěž - Bystrá nad Jizerou
Zúčastnili jsme se 5. kola Poháru OSH Semily v Bystré nad Jizerou.
Zároveň s touto soutěží se konala také netradiční soutěž na Žďáru u Kumburku. Proto jsme v Libštátě běželi hned jako první, ještě před týmy žen. Útok byl parádně rozeběhnutý, jak ve předu, tak vzadu. Na levém terči se zastavil čas na hodnotě 20,62, což je náš nejrychlejší sestřik terče. Na pravém terči však byl velký průstřik, a čas přes 24 vteřin, se kterým jsme nakonec obsadili obstojné 3. místo.
Po této soutěže držíme stále 2. místo v průběžném pořadí poháru se ztrátou 3 bodů na Bozkov.
vytvořil:Kenda - 2018-07-30
23.6. - Soutěž - Libštát
Zúčastnili jsme se 3. kola okresního poháru v Libštátě. Na této trati jsme zaběhli nejlepší čas minulé sezóny, který jsme tu letos chtěli alespoň zopakovat.
Během soutěže panovalo velmi studené počasí, které bylo zřejmě příčinou velmi malé účasti.
Náš útok byl dopředu skvěle rozeběhnutý, bohužel si košař natáhl sval na noze, což zpomalilo zadek a zřejmě způsobilo i to, že se nepodařilo nabrat. S časem 35,81 jsme nakonec obsadili až 9. místo.
Tato soutěž byla naším nejhorším výsledkem za poslední 2 roky.
vytvořil:Kenda - 2018-07-30
16.6. - Okrsková soutěž - Košov
Zúčastnili jsme se okrskové soutěže v požárním sportu na Košově.
V předchozích letech se nám na okrskových soutěžích příliš nedařilo, zejména v útocích se nám vždy něco pokazilo. To jsme letos chtěli změnit.

V překážkách na 100m jsme předvedli solidní výkony, z nichž nejlepší zaběhl Martin Dufek, který s časem 19,88 obsadil druhé místo. Další povedený výkon předvedl také Pavel Skalský, který obsadil třetí místo s časem 20,58, při tomto pokusu však běžel za Košov, za nás zaběhl o více než vteřinu horší čas.
Celkově jsme v překážkách skončili na 2. místě za Ploužnicí.

V útocích jsme také čekali největší souboj s Ploužnicí, ale byli tu i další velmi kvalitní soupeři (např.: vítězové okresního poháru z roku 2016 - Bradlecká Lhota, nebo domácí družstvo z Košova).
V prvním kole se nám podařilo i přes velké problémy na pravém proudu zaběhnout parádní čas 22,85, se kterým jsme vedli. Ploužnice měla v prvním kole velký průstřik na obou terčích, a tak na druhém místě byla Bradlecké Lhota a 3. Košov.
Ve druhém kole se Ploužnici čas nepodařilo vylepšit, nepředběhla nás ani Bradlecké Lhota a tak jsme si na náš druhý pokus pro zpestření rozlosovali posty. Takto rozlosovaný útok se nám zejména kvůli velkým problémům na rozdělovači, který běžel košař, příliš nevyvedl.
Poslední tým, který běžel druhé kolo byl Košov, a ještě se mu povedlo závěr pořádně zdramatizovat, když na jednom terči měli čas 21,39, na druhém byl však velký průstřik a tak nám zůstalo 1. místo v útocích.

Celkově jsme tak posbírali jen 3 trestné body a poprvé jsme vyhráli okrskovou soutěž před druhou Bradleckou Lhotou a třetí Ploužnicí.
vytvořil:Kenda - 2018-06-17
2.6. - Soutěž - Bozkov
Zúčastnili jsme se 2. kola Okresního poháru v Bozkově.
Na Bozkovské trati se nám v posledních letech dařilo, v posledních třech letech jsme zde pokaždé stanuli na stupních vítezů a tuto skvělu bilanci jsme si chtěli prodloužit.

Narozdíl od předchozí soutěže, kde jsme startovali až jako poslední, zde jsme šli na start hned jako druzí po Libštátu. Libštát hned na úvod soutěže předvedl parádní výkon s časem 21,46, (3. nejrychlejší útok v POSHASu na nástřikové terče od roku 2008).
Na takovýto výkon se jen těžko odpovídá, nám se však povedla solidní odpověď, když jsme doběhli v čase 21,79 (6. nejrychlejší útok).
Hned po dvou týmech tak bylo jasné, že na "bednu" bude potřeba opravdu kvalitní čas. Nejvíce se k tomu přiblížil Bozkov A, který dlouho držel 3. pozici s časem 22,58 a o medaile je připravili až poslední Želechy, které zaběli ještě o 22 setin lépe, a obsadili tak nakonec bronzovou příčku.

Nám se tak 2. místem podařilo prodloužit skvělou sérii v Bozkově na 4 medailová umístění v řadě. Zároveň jsme si udělali menší (4 bodov7) náskok na čele poháru OSH před Bozkovem a Škodějovem.
vytvořil:Kenda - 2018-06-15
19.5. - Soutěž - Tuhaň
Zúčastnili jsme se 1. kola Poháru OSH Semily v Tuhani. Byla to pro nás první soutěž v tomto roce. Před soutěží jsme stihli 2 tréninky, což bylo o 2 více než v předchozích letech.

V letošní sezóně jsme chtěli navázat na loňský úspěch, kdy se nám podařilo vyhrát celý okresní pohár.

V Tuhani se běhá se třemi hadicemi B, do mírného kopce, a je to tak jedna z nejtěžších tratí (zejména pro proudaře).
Pořadatelé soutěže nám vylosovali až poslední startovní číslo, a tak jsme před naším pokusem znali výsledky našich soupeřů, kteří měli téměř vždy velký průstřik na pravém terči. Stačilo nám tak zaběhnout "na jistotu" a dobře nastříkat. To se nám také podařilo a s časem 29,43 (28,09 na pravo) jsme celkem s přehledem vyhráli s náskokem 3,18 na druhý Škodějov a 3,20 na třetí Bozkov.

Tato soutěž byla skvělým vstupem do nové sezóny.
vytvořil:Kenda - 2018-06-15
20.1. - Výroční valná hromada
Výroční valné hromady se zúčastnilo 37 z 59 našich členů a 11 zástupců z okolních sborů a Města Lomnice nad Popelkou.

Během této schůze bylo předáno vyznamenání za obětavou práci bratrům Miroslavu Kendíkovi ml. a Pavlu Skalskému st.
Následně obdržel bratr Ivan Rutkovský čestné uznání od okresního sdružení hasičů Semily za dlouhodobou obětavou a příkladnou práci pro sbor.

Program pokračoval zhodnocením činnosti sboru v předchozím roce a prezentaci výkonů soutěžního družstva dětí i dospělých.
Dále dostali slovo hosté a vše bylo završeno videem z námětového cvičení a gulášem, který jsme den před výročkou sami uvařili.

Po skončení oficiální části schůze následovala volná zábava.
vytvořil:Kenda - 2018-01-21
15.-17.1. - Bílení a úklid klubovny
Před blížící se výroční valnou hromadou byla uspořádána brigáda na vybílení Kaple. Zároveň s bílením proběhl také úklid a přichycení poliček s poháry na zeď.
Akce byla úspěšná a naše klubovna vypadá mnohem lépe.
Materiál pro vybílení nám poskytlo Město Lomnice nad Popelkou, za což jim moc děkujeme.
vytvořil:Kenda - 2018-01-21
SDH Rvacov (*1903)