Hlavní stránka

Plánované akce
Události roku 2020
8.8. - Soutěž Rváčov - Pohár OSH Semily
V tomto roce náš sbor poprvé pořádal hasičskou soutěž zařezenou do okresního poháru.
Přípravy na tuto akci začali již na podzim předchozího roku a pokračovali hned po rozvolnění opatření spojených s pandemií Covid-19.

S pořádáním podobné akce jsme dosud neměli žádné zkušenosti a tak si moc vážíme pomoci a rad od bratrů z Košova.

Dlouho jsme vybírali vhodný prostor pro soutěžní dráhu. Louka za školou, kde jsme trénovali, sice nabízela solidní terén, ale nebyl by tam dostatek prostoru pro zaparkování vozů s technikou, ani pro další zázemí.
Jako nejlepší místo pro trať jsme tak zvolili volejbalové hřiště a přilehlou louku. Zde však bylo potřeba provést terenní úpravy a po nich dosít trávu a modlit se, aby do soutěže vyrostla.

Samotná soutěž se konala 8. srpna a panovalo při ní velmi horké letní počasí.
Zúčastnilo se jí 17 týmů mužů a 10 týmů žen. Po naší trati tak běželo přibližně 180 soutěžících a kolem trati závod sledovalo také podobné množství diváků. Celková účast tak byla přes 350 lidí.
Díky velké účasti, krásnému počasí, bohatým cenám od sponzorů a bezproblémovému průběhu hodnotíme naši první zkušenost s pořádáním podobné akce za velmi zdařilou.
Věříme, že se u nás líbilo i soutěžícím a hostům a dorazí tak i na příští ročník.
vytvořil:Kenda - 2021-07-20
2020 - Soutěže 2020
Soutěže v této sezóně začaly kvůli koronaviru až v červenci.
Náš tým se zúčastnil všech sedmi soutěží zařazených do Poháru OSH Semily, soutěže v Křečovicích a losovačky ve Víchové n. Jiz.
V poháru se nám nejvíce zadařilo v Bystré nad Jizerou a v Roprachticích, kde jsme shodně obsadili 2. místo. Celkově jsme nasbírali 50 bodů a obsadili 9. příčku.
vytvořil:Kenda - 2021-07-20
Červen a Červenec - Příprava zábavy
Od půlky června jsme začali s přípravou letní zábavy. Letos jsme si dali za cíl výrazně vylepšit náš areál, zkrášlit ho, zvýšit kapacitu a také rozšířit prodejní místa aby se netvořili fronty a hosté se u nás mohli ještě více bavit.

U Kaple (hasičárny) jsme odpracovali mnoho hodin, během kterých jsme vedle obvyklé údržby (sekání trávy, úklid, drobné opravy budovy, ..) zvládli následující:
- přerovnat a uklidit "dřevník" pod lípou
- přestěhovat maringotku do prostoru mezi garáž a zastávku
- opravit a zkulturnit maringotku
- vyrobit nové lavice na sezení
- vyrobit pult pro prodej panáků a nealka
- přerovnat metr dříví pro rozšíření areálu
- vyrobit kostky na stání u panáků
- vyrobit nový, kovový stupínek pod prodejní okna
- zabezpečit propust u silnice novým, téměř nezničitelným roštem
- srovnat terén pod lípou i v prostoru za hasičárnou
- opravit pódium
a mnoho dalšího.

Díky tomu všemu vznikl krásný prostor pod lípou, který nám výrazně navýšil počet míst k sezení. Prodej kořalky a nealka jsme přesunuli za garáž, kde je větší klid pro prodej a také místo jednoho prodejního místa máme nyní dvě. Fronty, které se nám u panáků tvořili v předchozím roce, jsou tak minulostí. Zároveň díky novému stupínku můžeme prodávat pivo ze dvou oken a tak na naší zábavě potečou dva druhy piva.

Věříme, že všechny tyto změny přispějí ke zvýšení kvality našich zábav i dalších akcí.
vytvořil:Kenda - 2020-08-10
18.1. - Výroční valná hromada
V sobotu 18.1. se bude v hasičské zbrojnici na Rváčově konat výroční valná hromada za rok 2019.

Začátek je v 17:00.
vytvořil:Kenda - 2020-01-12