Události roku 2024
- Soutěž - Tuhaň
V sobotu 29. června se v Tuhani konalo první kolo Poháru OSH Semily v požárním útoku. Na soutěž vyrazilo jak naše družstvo mužů tak i společné družstvo žen Rváčov-Košov.
Trať v Tuhani se řadí mezí nejnáročnější v celém poháru, běhá se tu totiž do kopce, a to hned na začátek seriálu dělá mnoho týmům problémy. Jinak tomu nebylo ani letos, hned prvních 5 týmů mužů se zaplavilo a nástřik jim tak zabral přes 10 vteřin. Náš tým naopak počkal s vodou možná o pár vteřin víc než musel a dokončil s časem 31,08 na průběžném druhém místě, 31 setin za Roprachticemi. Ze zbytku startovního pole nás překonal už jen tým Škodějov - chassa, který zaběhl totožný čas, jako Roprachtice a podělili se tak o 1. místo. My jsme si odvezli 3. příčku a povedený vstup do pohárové sezóny.

Dále přišla na řadu kategorie žen. I zde dělala náročná trať některým týmům problémy. Naše holky běžely až jako poslední. Svůj útok skvěle rozeběhly, strojnice poslala vodu přesně jak měla a proudařky nastříkali v téměř totožném čase. Časomíra se zastavila na 28,61s, což je nejlepší výsledek našich žen na nástřikové terče a zároveň nejlepší čas této soutěže.
Holky si tak poprvé odvezly vítězství z okresního poháru!
- Přivítání prázdnin s dětmi
Ve čtvrtek 27.6. jsme místo pravidelného tréninku dětského družstva uspořádali posezení pro děti a rodiče u táboráku.
Byla to odměna za úspěšné zvládnutí náročné jarní části sezóny a zároveň přivítání letních prázdnin.

Děti, rodiče i vedoucí si společně opekli buřty na táboráku a poté jsme si za doprovodu kytary zazpívali. Akci nám na chvíli přerušila dešťová přeháňka, kvůli které jsme se museli schovat do hasičárny. Pršet naštěstí brzy přestalo a mohli jsme se vrátit ven k ohni.

Akci si všichni skvěle užili a v příštím roce ji jistě uspořádáme znovu.
V sobotu proběhla za účasti hostů z města, okolích sborů a našich členů výroční valná hromada.
Byla shrnuta činnost v předchozím roce.
Hlavními body bylo pořádání výročí 120 let a zábavy. Dále účast našich týmů mužů a žen na soutěžích. A v neposlední řadě také činnost s dětmi a jejich účast na soutěžích.